flétny  fagot  klarinet

učitel: Miroslav Loučka

Zobcová flétna

Na sopránovou zobcovou flétnu se mohou začít učit již děti od 1. třídy. Určitou výhodou je poměrná snadnost hry a určitě i fakt, že je to nástroj cenově dostupný. Foukání také napomáhá tělesnému rozvoji. Cílem výuky je souborová, nebo sólová hra. Zároveň je zobcová flétna ideální přípravou pro hru na jiný dechový nástroj.

Fagot

S výukou se začíná ve 13. - 14. letech, podle fyzických dispozic. Studium hry na fagot je velmi náročné. K jeho zvládnutí je nutné pravidelné denní cvičení. Výuka opět může trvat dva cykly. Nástroj můžeme využít jak k sólové hře, tak i ve hře komorní a souborové.

Klarinet

Na klarinet se začínají učit děti zpravidla po dovršení 10. - 11. roku podle individuální fyzické vyspělosti. Začít lze i v pokročilejším věku. Studium je náročnější, je zapotřebí soustavného cvičení. Výuka může trvat až dva cykly (jeden cyklus trvá 4 roky). Je zde možnost zapojení do komorní souborové hry, nebo zařazení do dechového orchestru. Nástroj škola zapůjčí zdarma.